ماژول برگزاری و تولید آزمون آنلاین (آزمون ساز)

این بسته نرم افزاری بر روی نرم افزار سایت ساز نصب شده و امکان ایجاد و برگزاری آزمون و صدور کارنامه برای شرکت کنندگان را به صورت کاملا online فراهم می نماید. تمامی روند کار با این ماژول از تنظیمات و ورود سوالات تا برگزاری و سپس پردازش و صدور کارنامه برای شرکت کنندگان، بر روی اینترنت (اینترانت) انجام شده و قابل هدایت و مدیریت از راه دور است.
روند فعالیت به این صورت است که ابتدا یک بانک سوال طبقه بندی شده و سطح بندی شده را درون این نرم افزار ایجاد مینماییم. سپس یک آزمون به همراه مشخص نمودن تعداد مجاز شرکت کننده، هزینه آزمون و زمان برگزاری و مدت آن را تعریف میکنیم. در مرحله انتخاب سوال، امکان انتخاب دستی سوالات و یا انتخاب اتوماتیک توسط سیستم را داریم. همچنین این امکان وجود دارد تا برای یک یا چند سوال نمره ای بیشتر از سوالهای دیگر (همانند ضریب) و همچنین نمره منفی برای انتخاب اشتباه نیز در نظر بگیریم. همچنین یک آزمون میتواند شامل چندین درس باشد؛ در این صورت در هنگام برگزاری آزمون، سوالات به صورت طبقه بندی شده و با عنوان درس مذبور در اختیار شرکت کننده قرار میگیرد.


 • قابليت هاي ويژه
 • موارد استفاده
 • ويدئو
 • راهنما

شرکت کنندگان به صورت شخصی و یا توسط مدیر برای شرکت در یک آزمون انتخاب میشوند. در صورتیکه شرکت کننده ای (توسط امکانی که مدیر در اختیار او قرار داده است) شخصا در یک آزمون ثبت نام نماید، تنها با تایید نهایی مدیر آزمون قابلیت شرکت را پیدا خواهد نمود.
آزمون راس ساعت و دقیقه تعیین شده باز شده و شرکت کنندگان امکان ورود و شروع آنرا را پیدا مینمایند. در بخش برگزاری آزمون، به دلیل سرعت اینترنت مختلف شرکت کنندگان از تکنولوژی Ajax استفاده شده و به محض انتخاب گزینه توسط شرکت کننده، مورد انتخاب شده برای او ثبت میگردد تا در صورت قطعی احتمالی ارتباط با اینترنت، موارد انتخاب شده از بین نرود و در صورت اتصال مجدد و ورود به بخش آزمونها، گزینه های انتخابی شرکت کننده برای او انتخاب شده اند و او به آزمون از همان لحظه قطعی ادامه خواهد داد. در ضمن در تمامی مدت آزمون، سیستم مدت زمان باقی مانده را به شرکت کننده نمایش میدهد و در ساعت و دقیقه اتمام آزمون، امکان انتخاب جواب از تمامی شرکت کنندگان گرفته خواهد شد.
پس از پردازش آزمون، شرکت کنندگان با ورود به سایت، امکان دریافت و ملاحظه کارنامه و نتیجه آزمون را خواهند داشت. این سیستم به ازاری تک تک دروس آزمون، تعداد موارد درست و غلط انتخاب شده و همچنین رتبه فرد را در آن درس در بین سایر شرکت کنندگان به او نمایش خواهد داد.در پایان کارنامه، سیستم رتبه کلی و محلی فرد را به اطلاع شرکت کننده میرساند.
رتبه بندی محلی به این صورت است که فرض کنیم یک فردی از دبیرستان x در منطقه y در شهر تهران در این آزمون شرکت کرده باشد. سیستم به اول اعلام مینماید رتبه او در کل کشور (g1) در استان تهران (g2) در منطقه y شهر تهران (g3) و در دبیرستان x و در بین دوستان خود (g4) شده است.

این ماژول از امکانات زیر بهرمند است:

 1. ایجاد دروس و طبقه بندیهای تو در تو
 2. ایجاد بانک سوال برای هر طبقه بندی
 3. سطح بندی سوالات (سوالات بسیار ساده، متوسط و ...)
 4. تعیین نمره منفی برای هر سوال
 5. ورود پاسخ تشریحی برای سوالات (جهت تولید پاسخ نامه برای کاربران به صورت اتوماتیک)
 6. تعیین الگوی نمایش برای هر سوال
 7. تعریف بلاکها و محدودها (حوزه های امتحانی) به صورت تو در تو
 8. تعیین هزینه و ظرفیت آزمون جهت کنترل ثبت نام درخواست کنندگان
 9. تعیین الگوی نمایش جهت نمایش سوالات یک آزمون
 10. اعمال تنظیمات جداگانه برای هر آزمون
 11. انتخاب سوال برای آزمون به دو صورت دستی و اتوماتیک (انتخاب توسط سیستم)
 12. شامل شدن سوالات چندین درس در یک آزمون
 13. سیستم جلوگیری از ورود کاربر از دو دستگاه مختلف
 14. امکان تنظیم نمایش کارنامه و یا نتیجه به صورت متنی برای شرکت کنندگان
 15. تولید آزمون های زمان شروع معین و زمان شروع آزاد
 16. تولید کارت اعتباری مبلغ دار برای شرکت در آزمون
 17. نمایش رکوردهای مالی سیستم و مبالغ پرداخت شده جهت شرکت در آزمون
 

توضیحات تکمیلی:

در این سیستم تعداد گزینه ها مطرح نمیباشد، لذا امکان برگزاری آزمون با تعداد گزینه های متفاوت برای سوالات فراهم است. همچنین هر سوال دارای یک نمره مخصوص به خود است و تعریف کننده آزمون میتواند ارزشهای مختلفی را برای سوالات در نظر بگیرد. در هنگام صدور کارنامه با توجه به ارزش هر سوال و نمرات منفی، نمره کل شرکت کننده محاسبه میشود. به دلیل امکان ایجاد بانک سوال دلخواه، این ماژول جهت برگزاری آزمون، امتحانات ورودی موسسات و شرکتها و مدارس، نظرسنجی در مورد یک محصول یا خدمات و همچنین اعمال نظر کارشناسی در مورد یک واحد صنفی و رتبه بندی نهایی آنها با توجه به خصوصیات و ویژه گیهای اعلام شده به صورت online و با قابلیت دسترسی از هر نقطه قابل استفاده است.

 • برگزاری آزمون های دوره ای استخدامی سازمان ها و ارگان ها (دولتی و خصوصی)
 • برگزاری آزمون های دوره ای ویژه مراکز برگزاری کنکور های دانشگاهی
 • برگزاری آزمون های دوره ای تعیین سطح کارمندان (دولتی و خصوصی)
 • برگزاری آزمون های تعیین سطح مدارس و آموزشگاه ها قبل از ثبت نام اولیه دانش آموزان و دانشجویان
 • آزمون های دوره ای مدارس، موسسه های آموزشی و دانشگاهی
 • ایجاد پورتال عمومی و تخصصی جهت برگزاری آزمون های رایگان و پولی
 • ایجاد پورتال خدمات برگزاری آزمون های آنلاین برای مراکز و اساتید برمبنای نیاز
 • برگزاری آزمون های خصوصی دبیران و اساتید از دانشجویان به تفکیک درس و کلاس
 • انجام آزمون های کلاسی مدارس، موسسه های آموزشی و دانشگاهی
 • فروش کارت و اعتبار آزمون جهت شرکت نمودن کاربران عمومی و اختصاصی در آزمون های مختلف ایجاد شده

بزودی ...